اعطای اعتبار تحقیقاتی

تلاش ما همواره در جهت فراهم آوردن بستری مناسب جهت تسهیل  انجام تحقیقات پژوهشی می باشد از این رو با عضویت در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

امکان دریافت اعتبار برای  طرح های تحقیقاتی برای محققین بوجود آمده است.

آزمایشگاه جامع بسته به نوع و کاربرد طرح معرفی شده  از سوی متقاضی محترم می تواند در یکی از سه طرح و یا در تمامی طرح های اعتباری محقق را مورد حمایت قرار دهد،سه طرح حمایتی به قرار زیر می باشد:

 

طرح اول

 

شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی

 

دانشجویان و محققین محترم می توانند با توجه به نوع طرح تحقیقاتی خود و انجام مشاوره با مسئول حوزه مرتبط با طرح  به شبکه فناوری راهبردی معرفی شده و به سبب آن خواهد توانست تا سقف حمایتی موافقت شده از تمامی خدمات ارائه شده توسط آزمایشگاه به صورت رایگان و یا از تخفیف 15 تا 60 درصدی استفاده نمایند.

 

یکی از اهداف فعالیت شبکه آزمایشگاهی، تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع به خدمات آزمایشگاهی است. در همین راستا، شبکه سامانه‌ی ارایه طرح‌های ویژه‌ی تخفیف در خدمات آزمایشگاهی به مشتریان شبکه را از طریق پایگاه اینترنتی خود راه‌اندازی نموده‌است. در این سامانه، طرح‌های حمایتی مختلفی ارایه خواهند شد که متقاضیان پس از ثبت نام، در صورت دارا بودن شرایط، از خدمات طرح انتخاب شده، بهره‌مند می‌گردند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز به منظور تشویق پژوهشگران به دریافت خدمات آزمایشگاهی مورد نیاز از طریق این سامانه، در قالب طرح‌های تشویقی، از کاربران شبکه حمایت می‌کند.

 

 

فرایند استفاده از طرح‌های تخفیف خدمات آزمایشگاهی شبکه

 

 

 
هر شخص حقیقی یا حقوقی برای برخورداری از طرح‌های حمایتی شبکه، باید در سامانه شبکه ثبت‌نام کند و عضو باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی گردد.
 
 
 
 
 

طرح دوم

 

 

صندوق رشد معاونت تحقیق و فناوری ریاست جمهوری

 

 

موضوع مطرح شده از جانب محقق توسط کارشناسان آزمایشگاه بررسی شده و در قالب طرح توجیهی تدوین و برای صندوق رشد ارسال می شود ،در صورت تصویب این طرح پس از انجام مراحل داوری مشمول اعتبار از محل صندوق رشد معاونت تحقیق و فناوری ریاست جمهوری شده و علاوه بر تامین اعتبار خدمات آزمایشگاهی تاسقف تسهیلاتی معین تا به محصول رسیدن مورد حمایت صندوق قرار می گیرد.

 

طرح های پژوهشی

یکی از انواع خدماتی که صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور انجام می دهد، حمایت از طرح های پژوهشی بنیادی و کاربردی پژوهشگران با هدف کمک به پيش برد مرز هاي دانش و حل مسائل اساسی کشور بر اساس اولويت هاي علمي کشور در شاخه هاي مختلف علوم در چارچوب عرصه های اولویت داری که هر ساله توسط صندوق اعلام می شود.

 

طرحهای پژوهشی در سه گروه طرحهای پژوهشی خرد، کلان و بین‌المللی بررسی می‌شود.

  •     طرح‌های پژوهشی خرد شامل طرح‌هایی است که از سوی پژوهشگران در موضوع‌هایی با فراگیری محدود یا خرد و تخصصی به کارگروه ذیربط پیشنهاد می‌شوند.
  •     طرح‌های پژوهشی کلان، شامل طرح‌هایی است که از سوی پژوهشگران در موضوع‌هایی با فراگیری ملی به کارگروه ذیربط پیشنهاد می‌شود. در برخی موارد طرح‌های کلان به صورت موردی یا سفارشی به کارگروه ذیربط پیشنهاد می‌شود.
  •     طرح‌های پژوهشی بین‌المللی شامل طرح‌هایی است که از سوی پژوهشگران مقیم ایران و یا پژوهشگران ایرانی مقیم خارج از کشور در موضوع‌های فراملی به کارگروه ذیربط پیشنهاد می‌شود.

 

 

طرح سوم

 

طرح پژوهشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

 

این طرح تنها مختص دانشجویان و هیات علمی محترم دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و متقاضیان محترم می توانند از طریق لینک زیر وارد سامانه شده و نسبت به ثبت طرح تحقیقاتی و یا پایان نامه خود اقدام نموده و دریافت اعتبار استفاده از خدمات آزمایشگاه نمایند.

 

خواندن 1695 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تماس با ما

آدرس :ایران-تهران-خیابان ایتالیا - حد واصل خیابان وصال شیرازی و خیابان قدس - پلاک 41

تلفن:982188996828+

فکس: 982188996828+